Anotace

Jacek Weigl

jacekweiglŠlechetný, nezapomenutelný ročník 1977, stále šťastnější manžel Ani…, nadšen otcovskou rolí čtyř dětí Matouše, Beniamina, Hani a Eliasza.

Absolvent Vysoké školy marketingu, Univerzita ve Varšavě. Specializace – financování a bankovnictví. 3 roky pracoval jako odborník na půjčky v pojišťovací agentuře.

V roce 2003 založil Sdružení pro vzdělávání Integracja a je předsedou tohoto sdružení. Několik let byl členem sdružení Pomoci dětem se zvláštní péčí v Ursynowie. Vede manželské kurzy a kurzy pro náctileté.

Od roku 2005 je ředitelem Křesťanské školy Samuel. Pomohl při startu několika škol v Polsku.

Spoluorganizátor koncertů pro mládež, zakladatel křesťanské mládežnické hudební skupiny, organizátor dětských divadelních představení…

Zakladatel Klubu 29 pro děti a mládež.

Přednáška: „Proč mají být křesťané aktivní ve vzdělávání dětí?“

Jak se Bůh dívá na děti? Jak vyvinout úsilí, aby rodiče přijímalo zodpovědnost za výchovu a vzdělávání? Rozdíly mezi sekulární a křesťanskou školou. Jak zapojit rodiče do života školy. Jak odbourávat předsudky a výmluvy rodičů, proč neposílají děti do křesťanských škol.


Doc. PaedDr. Dana Hanesová, PhD.Dana Hanesova

Vyučuje anglický jazyk a náboženskou výchovu na Pedagogické fakultě Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici. Zároveň působí na Církevní základní škole Narnia v Banské Bystrici.

Specializuje se na náboženskou výchovu a anglický jazyk. Zajímá ji „učení se jako proces rozvoje celé osobnosti každého učícího se“. Je autorkou několika publikací na tuto problematiku.

Přednáška: „Výchova k disciplinovanosti“

V této přednášce se budu věnovat biblickým východiskům otázky disciplíny a také i praktickým otázkám – v čem mají dnešní vychovatelé a učitelé problém při výchově k disciplinovanosti a proč. Zkusíme se podívat na některé praktické náměty, jak vést k disciplinovanosti v rodině i ve třídě.